Kıymetli Meslektaşım;

Kıymetli Meslektaşım;

2017 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde yeni bir yıla başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Yaşadığımız günlerde gündemin sürekli değiştiği, olumlu olumsuz pek çok olayın vuku bulduğuna şahit oluyoruz. Gerek bireysel gerekse de toplumsal anlamda en büyük temennimiz ülkemizde huzur ve refahı yakalamak olacaktır. Hepimiz 2018 yılının krizler ve belirsizliklerden uzak bir yıl olmasını arzuluyoruz.

2016 ve 2017 yıllarında mesleki birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek ve meslek içi eğitime katkı sağlayacak adımlar atma adına mevzuata dönük toplantılar yapılmaya başlandı. Bu toplantılara 2018 yılında da devam edeceğiz.

Sizlerin de desteğiyle yeni oda hizmet binamızın inşaatını 2018 yılında önemli ölçüde tamamlayarak 2019 yılında da siz meslektaşlarımızın hizmetine sunulmasını planlamaktayız.

Önümüzdeki dönemde gerek KDV’nde gerekse de mesleki mevzuatımızda önemli değişikliklerin gerçekleşeceği öngörülmekte olup meslek camiamız olarak bu gelişmeler karşısında hazırlıklı olmamız bir zorunluluktur. Adana Yeminli Mali Müşavirler Odası olarak diğer 7 YMM Odası ile ortak aklın ön planda tutulduğu çalışmalar sürdürülmektedir.

2018 yılının sizlere, mesleğimize, tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk ve refah getirmesi dileğiyle yeni yılınız kutlu olsun. 

Okan ÖZANDAÇ

Adana Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı