Kıymetli Meslektaşım;

Kıymetli Meslektaşım;

2016 Yılının sonlarına geldiğimiz şu günlerde hepimiz yeni yıla umutla bakıp gerek kişisel gerekse de toplumsal anlamda 2017 yılının 2016 yılından daha güzel geçmesini arzuluyoruz. İçinde bulunduğumuz yıl ülkemiz ve bizler için iyi geçmedi ancak gelecekten umudu kaybetmeden önümüzdeki süreci iyi analiz edip geçmişten dersler çıkararak önümüze bakmalıyız.

2016 yılı içinde mesleki birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek adımlar atma adına mesleki ve mevzuata dönük toplantılar yapılmaya başlandı. Bu toplantılara 2017 yılında da devam edeceğiz. Aylık hale gelmesini umduğumuz bu toplantılarda kimi zaman güncel mesleki konuları, kimi zaman da güncel mevzuat değişikliklerini, konusunda uzman kişileri davet ederek tartışmaya devam edeceğiz. Amacımız bu toplantıları 2017 yılında Mersin ve Hatay illerine de yaymaktır.

Yine 2016’da altyapısını tamamladığımız ve hepimiz için gerekli olan ara/kalifiye eleman eğitimine dönük programı da 2017 yılı içerisinde hayata geçireceğiz.

Oda hizmet binamızın inşasına yönelik çalışmalarımız devam etmekle birlikte; bu konuda geçmiş dönemlerde aidat borcu olan meslektaşlarımızdan borçlarını ödeyerek desteklerini istiyoruz.

2017 yılının hepimize başta sağlık olmak üzere, mutluluk, başarı, huzur ve bereket getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte nice güzel seneler dilerim.

 

Okan ÖZANDAÇ

Adana Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı